Матиас Курьор прониза два пъти отбора на Арда
Автор: Стойчо Генов 09:51 / 28.09.2020Коментари (0)1154
©
Черно море победи Арда с 2:0 в мач от 7-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича" във Варна. И двете попадения реализира Матиас Курьор. Той се разписа в 31-вата и 49-ата минути на двубоя. Въпреки липсата на Исмаил Иса и Родриго, варненци надиграха своя съперник и заслужено спечелиха трите точки.

Гостите започнаха срещата малко по-агресивно. В 5-ата минута Спас Делев центрира от корнер, а Милен Желев стреля с глава, но топката се удари от външната страна на мрежата, като премина на сантиметри от гредата.

Малко след това Денислав Ангелов получи дълъг пас отляво, напредна в наказателното поле, но вместо да стреля с левия крак, опита да си я намести на десния и му бе отнета. Последваха няколко поредни корнера в наказателното поле на Иван Дюлгеров, но без опасности за стражът на “моряците".

В 31-ата минута Васил Панайотов потърси с далечен пас Матиас Курьор, вратарят на гостите излезе да пресече подаването, но се размина с топката, а Курьор на празна врата отбеляза за 1:0. В 44-ата минута Илиан Илиев пробва удар от границата на наказателното поле, но малко над напречната греда.

В 49-ата минута Черно море успя да вкара втори гол. След центриране одясно от свободен удар на Илиан Илиев, Васил Симеонов първоначално спаси удара с глава на Стефан Велев, но топката попадна в Матиас Курьор, който отново бе на точното място и реализира за 2:0.

В 58-ата минута Коконов засече центриране от корнер, топката стигна до Ганев, който стреля с глава, но твърде слабо и Иван Дюлгеров улови. В 71-вата минута Иван Тилев получи топката, напредна няколко метра и шутира с десния крак, но покрай вратата. До края на срещата и двата тима не успяха да създадат сериозни опасности пред двете врати и резултатът остана непромене – 2:0 за Черно море.

Черно море: Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Мирослав Енчев, Цветомир Панов, Виктор Попов, Стефан Велев, Васил Панайотов (89-Павел Георгиев), Файсел Касми (80-Леандро Андраде), Матиас Курьор (89-Мартин Дичев), Илиан Илиев (80-Дани Кики), Денислав Ангелов (68-Мехди Букаси).

Арда: Васил Симеонов, Петко Ганев, Деян Лозев, Милен Желев (65-Кнежевич), Емил Мартинов, Лъчезар Котев (52-Иван Тилев), Александър Георгиев, Иван Коконов (66-Адат), Радослав Василев (52-Ковачев), Спас Делев, Ребин Сулака.