Спортните новини: Днес (3) | Вчера (7)
Приказката продължава! България тресна Франция и е на полуфинал в Евро 2022 по мини футбол
Автор: Стойчо Генов 20:51 / 09.06.2022Коментари (0)1397
© БАМФ
България продължи страхотното си представяне в Европейското първенство по мини футбол, което се провежда в Кошице (Словакия). Нашите наказаха Франция с 3:1 в четвъртфинален сблъсък и така се класираха за полуфинала.

Припомняме, че вчера елиминирахме друга световна сила - Италия, с 2:1 и по този начин спечелихме квота за участие на следващото Световно първенство по мини футбол.

Срещу французите Мирослав Кайряков откри резултата в 21-ата минута след пас на Спас Милушев.

Малко след началото на втората част въпреки болките, които имаше, Светлозар Табаков удвои преднината на България в 31-ата минута.

Бившият централен защитник на Ботев (Пд) Ангел Рахов сложи точка на спора в 45-ата минута с трети гол за България. В края Франция върна едно попадение чрез Федерик Буве.

"Поредната велика българска победа е изкована. Шапка до земята за целия ни отбор, лагер и организация! Утре в полуфинала ще играем с победителя от мача между Румъния и Чехия. НАПРЕД, ЛЪВОВЕ!", написаха от Българската асоциация по мини футбол в официалната си страница във Фейсбук.